Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Letecká spoločnosť Germania vyhlásila nesolventnosť

6.2.2019

Nemecká letecká spoločnosť Germania zastavila v utorok premávku svojich lietadiel po tom, ako vyhlásila nesolventnosť. Letecká firma sídliaca v Berlíne, ktorá prepravovala viac ako 4 mil. pasažierov ročne, uviedla, že dôvodom jej nesolventnosti sú také faktory ako zvýšenie cien palív počas uplynulého leta a súbežné oslabenie eura voči doláru.

Spoločnosť Germania uviedla, že vyhlásenie nesolventnosti sa nedotýka jeho činnosti v iných krajinách, a to letov Germania Flug AG vo Švajčiarsku a letov Bulgarian Eagle. Spolu s týmito dvoma divíziami spoločnosť Germania prevádzkovala 37 lietadiel.

Firma konštatovala, že pasažieri, ktorí si lety zarezervovali v rámci dovolenkového balíčka, sa môžu skontaktovať so svojou cestovnou kanceláriou, aby dohodli alternatívnu prepravu. Tí, ktorí si letenky rezervovali priamo v spoločnosti Germania, nemajú nárok na náhradný let.

Nemecký letecký prepravca Lufthansa však v utorok oznámil, že do konca februára ponúkne zlacnené letenky do Nemecka a z Nemecka pre pasažierov, ktorí mali rezervované lety vo firme Germania.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA