Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Ryanair zverejnil zoznam letísk, kde zruší lety

19.9.2017

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair oznámila, že do konca októbra zruší okolo 50 z 2500 letov denne (2 % z ich letov). Z Bratislavy neodletelo doposiaľ len jedno lietadlo - v piatok 15. septembra do anglického Leeds – Bradford a späť.

Dôvodom rušenia letov sú interné problémy dopravcu s nadmerným čerpaním dovoleniek pilotov a zlé naplánovanie letov. 

Ktorých letísk sa rušenie letov dotkne

Dopravca zverejnil názvy letísk, ktorých sa to dotkne. Ako uvádza v tlačovej správe vybrali ich na základe vysokej frekvencie letov, aby bolo možné ponúknuť cestujúcim dostatočne veľa alternatívnych letov a minimalizovať tak nepríjemnosti.

Zmeny sa dotknú aj letov z Bratislavy a do nej - konkrétne dvoch destinácií.

Zrušia lety, ktoré smerujú do a z Londýna - Stansted, čo je dlhodobo najvyťaženejšie letecké spojenie z bratislavského letiska. Konkrétne ide o lety plánované na 25. septembra, 2., 9., 16. a 23. októbra.  

V nedeľu 24. septembra zrušia let do Berlína a z neho.

Letiská, kde bude do konca októbra o jednu linku menej: 

Barcelona - 1 z 12 letov

Brusel - 1 z 13 letov

Dublin - 1 z 23 letov

Lisabon - 1 zo 4 letov

London Started - 2 zo 41 letov

Madrid - 1 z 13 letov

Milano - Bergamo - 1 zo 14 levo

Porto - 1 z 8 letov

Rím Fiumi - 1 z 3 letov
 

Let presmerujú aj na iné letisko

Ak plánujete letieť s Ryanairom v najbližších týždňoch, sledujte si e-mail alebo sms správy. To je cesta, ktorou vás bude írsky dopravca kontaktovať v prípade, že váš let zrušia

Ak to nestihne do 14 dní pred dátumom odletu, každému cestujúcemu musí navrhnúť kompenzáciu alebo bezplatné prerezervovanie letu na iný termín. Vyplýva to zo smernice EÚ 261/2004 práva cestujúceho.

„Ak sa cestujúci rozhodne pre uskutočnenie náhradného letu, tak letecký dopravca je povinný zabezpečiť cestujúcemu starostlivosť (občerstvenie, komunikáciu a ak sa má let uskutočniť nasledujúci deň, aj ubytovanie),“ uvádza hovorkyňa Slovenskej obchodnej inšpekcie Danuša Krkošová. 

Ak cestujúci preferuje presmerovanie letu z alebo na iné letisko, írsky nízkonákladový dopravca cestujúcemu radí zavolať na ich zákaznícku linku alebo cez bezplatný online chat.

Z bratislavského letiska prevádzkuje Ryanair linky do 24 miest, z toho 5 liniek funguje len do konca októbra (letný letový poriadok). 

Zdroj: aktuality.sk

 

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA