Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Juhoafrická republika - Zavedenie vízovej povinnosti voči občanom SR

18.4.2016 Zdroj: MZVaEZ SR

Juhoafrická republika (JAR) zavádza od 18.4.2016 vízovú povinnosť pre občanov Slovenskej republiky. O víza si občania SR môžu požiadať na Veľvyslanectve Juhoafrickej republiky vo Viedni. V prípade, ak majú povolený pobyt v inom štáte, žiadosť o víza podávajú na Veľvyslanectve JAR v príslušnom pre krajinu pobytu. Podanie žiadosti je bezplatné.
 
Občania SR cestujúci do Namíbie, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Svazijska a Lesotha nemusia žiadať o tranzitné víza JAR, pokiaľ prestupujú v nasledovných juhoafrických letiskách: O R Tambo International, Johanesburg; Cape Town International, Cape Town; King Shaka International, Durban; Lanseria, Johannesburg. Cestujúcim budú odobrané biometrické údaje priamo na uvedených letiskách.
 
Občanom SR plánujúcim cestu do JAR odporúčame, aby kontaktovali Veľvyslanectvo JAR vo Viedni (adresa Sandgasse 33, Wien; tel.: 00431/3206493-7). Podrobné informácie sú zverejnené na webstránke Veľvyslanectva JAR vo Viedni: http://www.suedafrika-botschaft.at/en.htmle, ako aj na webstránke MZVaEZ SR www.mzv.sk.
 
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Juhoafrickej republiky využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.
 
V prílohe uvádzame presné podmienky podania žiadosti o juhoafrické vízum, ktoré nám poskytlo veľvyslanectvo Juhoafrickej republiky vo Viedni aj s kontaktnými údajmi.
Uvedená informácia už bola poskytnutá médiám a je zverejnená aj na webstránke rezortu diplomacie (http://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/podmienky-cestovania-do-juhoafrickej-republiky?p_p_auth=C7jjjuFx&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2Faktuality%2Fvsetky_spravy%3Fstrana%3D2).

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA