Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Slovensko má logo pre historicky prvé predsedníctvo v Rade EÚ

29.2.2016
MZVaEZ SR, Bratislava (22.februára) -  V pondelok večer spoznala verejnosť logo, ktorým sa bude Slovensko prezentovať počas historicky prvého predsedníctva v Rade Európskej únie v druhom polroku 2016. Logo bolo predstavené počas podujatia s názvom „Európa na Slovensku“ v historickej budove Slovenského národného divadla, ktoré zorganizovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 
 
Logo je kľúčovým prvkom vizuálnej identity slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Jeho autorom je 23-ročný výtvarník a dizajnér Jakub Dušička z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktorý sa "zakreslil" do histórie Slovenska aj Európskej únie. Logo vzišlo z verejnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo vyše 200 odborníkov aj laikov.
 
Zároveň s predstavením loga boli odštartované predsednícke profily v slovenskom jazyku na Facebooku s názvom „Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ“ a na Twittri s užívateľským menom  @skpres2016.
 
Slovensko bude od 1. júla 2016 šesť mesiacov viesť jednu z troch najdôležitejších inštitúcií Európskej únie – Radu EÚ, ktorú tvoria zástupcovia vlád 28 členských štátov. Predsedníctvo bude unikátnou príležitosťou pre prezentáciu a zviditeľnenie Slovenska a zároveň pre zvýšenie povedomia o fungovaní a význame Európskej únie na Slovensku.
 

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA