Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Tunisko: SACKA k útoku v Sousse

27.6.2015 SACKA v prvom rade vyjadruje príbuzným obetí, medzi ktorými však neboli slovenskí občania, svoju najhlbšiu úprimnú sústrasť.

SACKA odsudzje zákerný a zbabelý útok v Sousse. V súvislosti s aktuálnou situáciou na mieste je SACKA v úzkom kontakte s KO MZVaEZ SR a koordinuje repatriáciu klientov slovenských CK v priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa. Vláda poskytla na účel repatriácie  špeciál, ktorý dnes a zajtra privezie späť na Slovensko vyše 200 slovenských občanov.

Cestovné kancelárie okrem toho preverujú možnosti organizácie vlastných mimoriadnych chartrov, aby uspokojili požiadavky svojich klientov na návrat. Cestovné kancelárie prijali na mieste okamžite všetky potrebné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti svojich klientov, poskytujú im služby v plnom rozsahu, prebieha koordinovaná a postupná komunikácia so všetkými klientami a preveruje sa ich záujem o predčasný návrat na Slovensko.

Cestovné kancelárie súčasne individuálne v súlade a eventuálne s ohľadom na vzniknutú situáciu aj nad rámec zmluvných vzťahov riešia klientov so zakúpeným zájazdom do Tuniska v nasledujúcich dňoch a týždňoch, niektoré najbližšie termíny zájazdov zrušili, iné ponúkajú klientom presmerovanie do inej destinácie.
Cestovné kancelárie situáciu intenzívne monitorujú a určite príjmu také opatrenia, aby nebola bezpečnosť ich klientov ohrozená.

Desiatky rokov patrilo Tunisko k najobľúbenejším destináciám slovenských dovolenkárov V nadväznosti na "Arabskú jar" v roku 2011 došlo k výraznému poklesu záujmu o túto destináciu, v nasledujúcich rokoch sa však podarilo záujem o túto destináciu postupne opäť oživiť.  

Tunisko patrí k najdôležitejším cieľovým destináciám okolo Stredozemného mora. Cestovný ruch je jedným z nosných pilierov tamojšej ekonomiky.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA