Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Svetový deň cestovného ruchu - 27.9.2010

13.9.2010

Svetový deň turizmu si celý svet pripomenie v pondelok 27. septembra. Dátum stanovili na Valnom zhromaždení Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) v roku 1979 v Španielsku. Hlavným poslaním dňa turizmu je podpora a zvýšenie povedomia o význame turizmu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnotách a jeho prínose pre celkový rozvoj spoločnosti. Každý rok sa určuje jednotná téma osláv. Ústrednou témou tohtoročných osláv je „Cestovný ruch a biodiverzita.“

Medzi biodiverzitou a cestovným ruchom existuje priame spojenie, keďže mnohé oblasti oplývajúce unikátnym prírodným bohatstvom lákajú veľký počet turistov. Biodiverzita sa tak stáva jedným z najvýznamnejších kladov cestovného ruchu a zároveň je rozhodujúca pre jeho dlhodobý udržateľný rozvoj. Na druhej strane môže byť práve cestovný ruch dôležitým prostriedkom na zabezpečenie ochrany biodiverzity.

Výber dátumu 27. september za Svetový deň turizmu nie je náhodný. V tento deň totiž končí letná turistická sezóna na severnej pologuli a zároveň začína na južnej zemskej pologuli.

Zdroj: MKCR SR a SACR  

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA