Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

ITF SLOVAKIATOUR, 20.-23.1.2011

12.1.2011

Navštívte stánok SACKA v hale B1 ! Čakajú na Vás cestovné kancelárie so širokou ponukou rôznych typov zájazdov do Vašich obľúbených a iných atraktívnych destinácií. 

Na Vašu návštevu sa tešia CK: 101 CK ZEMEK, ELIT-TRAVEL, INTERMEDIALAQUAMARIN, RUEFA CS, MORE, TERRATRAVEL, WAGON SERVICE TRAVEL, BELLA ITALIA, SUN TRAVEL, HITKA, AUTOTOUR, ŠKOL TOUR, TIP TOUR, MAESTRAL TRAVEL
A LETO 2011 sa môže začať !!! 

Zoznam všetkých vystavovateľov

ITF SLOVAKIATOUR, 20.-23.1.2011ITF SLOVAKIATOUR
Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu, ITF Slovakiatour, sa na sklonku januára uskutoční už 17. krát. Počas štyroch dní v termíne 20. – 23. 1. 2011 sa široká aj odborná verejnosť môžu tešiť na spoznávanie rôznych kútov sveta a výnimočné sprievodné podujatia.

ITF Slovakiatour sa postupne vypracoval na jeden z najvýznamnejších veľtrhov v regióne Strednej Európy. V roku 1999 bol zaradený do prestížnej európskej organizácie veľtrhov cestovného ruchu. Odvtedy sa neustále vyvíja a svoj charakter prispôsobuje medzinárodným trendom. Návštevníkom sa snaží ponúknuť komplexný pohľad na oblasť cestovného ruchu – predstaviť jednotlivé krajiny ako možné dovolenkové destinácie a pripraviť priestor prezentácie pre odbornú verejnosť, pre ktorú je cestovný ruch zdrojom obživy. Veľtrhu sa zúčastňujú cestovné kancelárie a tour operátori, informácie o krajinách sa odborná aj široká verejnosť dozvedá od ich zahraničných zastúpení, nechýbajú expozície regiónov a turisticky zaujímavých miest.

V roku 2011 je partnerskou krajinou veľtrhu Česká republika, ktorá ponúkne množstvo tipov ako stráviť aktívnu a atraktívnu dovolenku v blízkej destinácii. V expozícii Českej republiky návštevníci ochutnajú typické špeciality v českej reštaurácii, veľkým lákadlom nepochybne bude pivný bar s 8 druhmi pív z malých regionálnych pivovarov. Informácie o lokálnych turistických zaujímavostiach nájdu návštevníci v samostatných expozíciách českých regiónov: Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Moravskoslezký kraj, Východná Morava a Vysočina.

Je každoročnou tradíciou, že okrem partnerskej krajiny je venovaná zvýšená pozornosť aj jednému zo slovenských regiónov. V roku 2011 sa partnerským regiónom stáva Trenčiansky samosprávny kraj. V prvý deň veľtrhu zástupcovia regiónu pripravia medzinárodný workshop  na tému Manažment a marketing cestovného ruchu regiónov pod záštitou Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Okrem toho, návštevníci zhliadnu výstavu fotografií z Trenčianskeho kraja a svojím hlasovaním rozhodnú o najkrajšej z nich.

Je častým javom, že ľudia najmenej poznajú svoju vlasť. Keď majú vynaložiť finančné prostriedky na dovolenku, rozhodujú sa často pre zahraničie. Jedným z cieľov veľtrhu, je priblížiť verejnosti krásy našej krajiny, motivovať Slovákov, aby sa vybrali spoznávať prírodné, kultúrne i historické zaujímavosti u nás doma. Za týmto účelom sa veľtrhu zúčastňujú všetky slovenské regióny. Vo svojich expozíciách kladú dôraz na informácie o miestach, ktoré by sme na potulkách Slovenskom nemali obísť. V nadchádzajúcom ročníku ITF Slovakiatour sa bude uchádzať o pozornosť širokej verejnosti i mesto Skalica s bohatým programom počas celého trvania podujatia. Ochutnávka tradičných trdelníkov, vína, či ukážka zdobenia skalickej vysokej torty, sú len malým navnadením k návšteve stánku Skalice.

Keďže celé Slovensko bude čoskoro žiť hokejom, veľká pozornosť sa obráti aj na mestá Bratislava a Košice, ako hostiteľov Majstrovstiev sveta. V tejto súvislosti sú pripravené zaujímavé sprievodné akcie.

Dôležitou súčasťou veľtrhu je sekcia zahraničných prezentácií krajín, ktorých počet sa každým rokom zvyšuje. Môžeme sa tešiť na Bulharsko, Cyprus, Českú republiku, Čiernu Horu, Dominikánsku republiku, Egypt, Grécko, Chorvátsko, Indonéziu, Izrael, Jamajku, Japonsko, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Taliansko, Tunis a Turecko.

Veľtrh dopĺňajú tematicky súvisiace špecializované výstavy, medzi nimi aj Poľovníctvo a oddych. Slovensko disponuje rozsiahlymi lesmi, ktoré sú rajom pre poľovníkov. Vo výstavných expozíciách sa objavia rôzne potreby pre poľovníkov a vyznávačov trávenia voľného času v prírode. V rámci sprievodného programu sa bude konať slávnostná prehliadka, ktorou sa oslávi 40. výročie organizovaného sokoliarstva na Slovensku.

Šport patrí tiež medzi populárne formy trávenia voľného času. Výstava Wellness a fitness je prehliadkou zariadení a prostriedkov na podporu zdravého životného štýlu.  V sobotu 22.1. sa bude konať celodenný spinning maratón. 

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA