Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

XI. Reprezentačný ples cestovateľov SR

21.2.2011

TLAČOVÁ INFORMÁCIA

XI. Reprezentačný ples cestovateľov SR
LEVOČA, 4. február 2011

Motto plesu: „... skvelým oddychom  od našej práce v cestovnom ruchu a odrazovým mostíkom do nastávajúcej sezóny 2011“

 Áriou Mariána Zázrivého (finalistu súťaže Česko-Slovensko má talent) a výstrelom z dobového dela sa 4. februára začal už XI. Reprezentačný ples cestovateľov SR v kongresovej sále Mestského divadla v Levoči (UNESCO). Vnádherne vyzdobenej historickej sále privítali prítomných čestní hostia a partneri plesu, kde p. Pavel Buchta, obchodný radca Veľvyslanectva Českej republiky v SR  medzi iným povedal: „Som veľmi rád, že sme mali možnosť v spolupráci s CzechTourism prevziať záštitu a zúčastniť sa na tejto krásnej akcii práve na Slovensku.“
 Ples poctilo svojou účasťou 300 hostí, medzi ktorými nechýbali p. Miroslav Vilkovský, primátor mesta Levoča, p. Monika Olech, obchodná radkyňa Veľvyslanectva Poľskej republiky s podnikateľmi z Poľska, p. Nora Gill, riaditeľka CzechTourismu na Slovensku, p. Petr Krč, miestopredseda Asociácie cestovných kancelárií ČR, p. Iveta Godárová, zástupkyňa Magyar Turizmus, zástupcovia cestovných kancelárií, hotelov, podnikatelia, známi športovci a ďalší partneri a hostia z Česka, Poľska, Maďarska a Chorvátska. Hlavnými partnermi plesu boli mesto Levoča, SACKA, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o, Iveco Slovakia s.r.o, ZAT a.s., Jan Becher Slovensko, Kvety VICTOR, FAME s.r.o. a Zlatý Bažant. Mediálnymi partnermi boli odborný časopis CESTOVATEĽ, denník KORZÁR, týždenník TREND,  TV JOJ a regionálne TV Bratislava, TV REDUTA Spišská Nová Ves, TV Poprad, TV Levoča a TV Zemplín.
 Bohatým programom v podaní profesionálnej tanečníčky a súčasne MISS Zemplínska Šírava Márie Lujzy Palugovej s partnerom – Majstri SR, brazílskeho violončelistu Inaldo Jose do Nascimenta Filha s doprovodom ZUŠ SNV, známej ľudovej skupiny LAVUTARA, muzikálových hitov (Krysař, Pomáda,a.i.) v podaní Mira Procházku a Zuzany Kováčikovej, odštartoval večer plný zábavy pod vedením skúseného moderátora Marcela Hanáčka zo Slovenského rozhlasu  a DJ Mareka Horvátha.        
 Pod záštitou organizátora p. Františka Kornaja a Rotary klubu Spišská Nová Ves sa o polnoci konala v divadelnej sále benefičná dražba na podporu opravy mosta v Slovenskom raji postihnutého povodňami. Vydražilo sa 7 cien za takmer 1 000,- Eur od  známych športovcov, hokejistu Mariána Hossu, horolezca Petra Hámora, fitnesky Janky Kordiakovej, plavca Luboša Kriška a klubov 1.FC Tatran, HC Košice a BK 01 AC LB Spišská Nová Ves.
Okrem hlavnej sály sa počas plesu rozvíjalo niekoľko centier zábavy. Obrovský záujem bol o sedenie s veštkyňami, ktoré všetkým záujemcov vyveštili z kariet a ruky hlavne úspechy v osobnom aj profesionálnom živote, výstavu diamantov fy.Diamonds International Corporation a ochutnávku kvalitného  juhomoravského BIO vína z eko hospodárstva POLLAU rodiny Abrlových a plzenského piva. Po otvorení zábavného kasína si nadšenci pre hazardné hry mohli vyskúšať Ruletu, Black Jack a Kocky a tak „si zarobiť“ na hodnotné ceny v dražbe, ktorá sa uskutočnila nadránom v historickej sále druhého najstaršieho divadla na Slovensku.
 Vrcholom plesu bolo nočné žrebovanie tomboly a exclusive cien s hlavnými cenami - poznávacím zájazdom do Číny od cestovnej kancelárie ESO travel z Prahy a diamantom od Diamonds International Corporation. Do tomboly bolo zaradených takmer 30 rôznych zájazdov a pobytov nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Poľsku, Česku, Bulharsku  a Chorvátsku. Hlavné ceny venovali CzechTourism (wellnesspobyty v hoteloch ALEXANDRIA**** Lázně Luhačovice, FIRST REPUBLIC**** Praha a MALÝ PIVOVAR**** České Budějovice), O2 Telefonica, ČD travel, hotel SPORTOWIEC, Krynica,  Magyar Turizmus a cestovné kancelárie KVALITA, SOLVEX, AZAD, ĽUBICA, BUBO, Turistička agencija MORSKI RAK a SANI  TOURS z Chorvátska, ATIS z Čiech a mnoho ďalších významných hotelov a zariadení na Slovensku (napr.: ŠPORTHOTEL**** Donovaly, hotel SLOVAN**** Tatranská Lomnica, hotel INTERNATIONAL**** Veľká Lomnica, vysokohorské chaty – Zamkovského chata a Chata pod Soliskom, Salaš Veľký Slavkov, Salaš Goral Spišská Belá, Goralský dvor Haligovce so splavom po Dunajci a iné.
Keď prvé slnečné lúče sobotňajšieho rána „vyháňali“ plesajúcich z parketu, neostávalo konštatovať nič iné, len: „Bolo nám super. Takže o rok, 3. februára 2012 odštartujeme ďalšiu desaťročnicu plesu cestovateľov!“
Po niekoľkohodinovom oddychu väčšina pokračovala v zábave ďalej. Viacročné skúsenosti a dobré počasie pridalo na počte účastníkov pravej slovenskej Fašiangovej zabíjačky pod Spišským hradom (UNESCO), ktorá sa konala v sobotu 5.februára od 12.00 hod na Spišskom salaši v Spišskom Podhradí. Popri fašiangových zvykoch – tanec, spev, tradičné kroje - ochutnali prítomní zabíjačkové špeciality, prežili pravú ľudovú zábavu a povozili sa na kočoch. 


V Poprade, 11.2.2011

Ing. František Kornaj, konateľ spoločnosti
KVALITA tour, Poprad, Námestie sv. Egídia 37, 052 01 Poprad
Tel./fax: 052 / 7725 125, mobil: 0903 990 999

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA