Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Cestovanie detí do 5 rokov do Maďarska a Chorvátska

13.6.2012

V súvislosti s problematikou platnosti, resp. uznávania doposiaľ platných zápisov detí v pase rodiča uverejňujeme vyjadrenie Veľvyslanectva Chorvátskej republiky v Bratislave a Konzulátu Maďarského veľvyslanectva v Bratislave:

"Chorvátska republika uznáva slovenské cestovné doklady, ktoré sú platné podľa slovenských zákonov, čo znamená, že deti, slovenskí občania vo veku do 5 rokov do Chorvátska môžu cestovať s vlastným cestovným pasom alebo so zápisom v platnom pase rodiča  s podmienkou, že rodič, v pase ktorého je dieťa zapísané cestuje s dieťaťom. 

Občania Slovenskej republiky ako aj  všetci občania krajín EÚ  môžu na cestu do Chorvátska využiť aj platný občiansky preukaz."


Konzulát Maďarského veľvyslanectva v Bratislave:

"Vážená rodina .....,

informujem Vás, že Maďarsko uznáva zápis dieťaťa v pase rodiča, pokiaľ Slovensko uznáva takýto pas platným. Keď rodič disponuje platným cestovným pasom, v ktorom je zapísané dieťa, môžu cestovať cez a do Maďarska v období platnosti cestovného pasu alebo do dosiahnutia 5. roku veku dieťaťa. V Schengeskom priestore platný Občiansky preukaz funguje aj ako cestovný doklad, je možné v rámci Sch. priestoru používať namiesto pasu."

Úplné vyhlásenie MV SR k vydávaniu dokladov aj pre deti do 5 rokov  nájdete tu

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA