Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

EGYPT: Aktualizácia - odporúčania MZVaEZ SR

10.7.2013

9.7.2013 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Egypt

2. Stupeň - Zvážiť nevyhnutnosť cestovania, zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vzhľadom na pokračujúcu krízu a s ňou spojenú zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Egypte dôrazne neodporúča slovenským občanom cestovať do oblasti severného Sinaja a všetkých prihraničných oblastí, ktoré predstavujú vysoké bezpečnostné riziko. V ostatnom období dochádza v severnej časti Sinajského polostrova k aktivizácii radikálnych militantných skupín a k teroristickým útokom.

Ministerstvo ďalej odporúča slovenským občanom, aby v tomto období cestovali do ostatných oblastí Egypta iba v nevyhnutných prípadoch.

Upozornenie sa netýka turistických destinácií na pobreží Červeného mora (juh Sinajského polostrova a východnej časti Egypta provincia Red Sea). Občanom Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzajú v iných než uvedených turistických oblastiach krajiny, odporúčame zvážiť nutnosť ďalšieho zotrvania v krajine.

Situácia v turistických centrách v južnom Sinaji a pozdĺž pobrežia Červeného mora je zatiaľ pokojná bez výraznejších prejavov nepokojov a násilností alebo iných bezpečnostných rizík. Slovenskí občania v týchto oblastiach by sa mali vo vlastnom záujme zdržiavať v turistických centrách. Ministerstvo neodporúča zúčastňovať sa na fakultatívnych výletoch do hlavného mesta Káhiry či iných väčších miest alebo podnikať návštevy pamätihodností v okolí turistických centier. Pri presunoch medzi hotelmi a letiskami je nutné mať pri sebe dostatočné zásoby tekutín pre prípad zdržania spôsobeného zablokovaním cesty alebo policajnými kontrolami.

Ministerstvo aj naďalej odporúča slovenským občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, aby sa vyhýbali verejným zhromaždeniam, prejavovali maximálnu opatrnosť a urýchlene opustili miesta, na ktorých dochádza k potýčkam medzi miestnym obyvateľstvom. Ministerstvo zároveň pripomína, že je potrebné rešpektovať pokyny uniformovaných egyptských policajných a bezpečnostných zložiek alebo armády.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Egypta využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Napriek uvedeným odporúčaniam upozorňujeme, že rozhodnutie občanov SR cestovať v týchto dňoch do Egypta je na ich vlastnú zodpovednosť. Vzhľadom na vývoj situácie v Egypte nemožno vylúčiť zhoršenie dostupnosti konzulárnej pomoci zo strany zastupiteľského úradu v Káhire.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA