Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

EGYPT: Stretnutie s veľvyslancom EAR v SR

4.9.2013

Vážení členovia SACKA,

Vzhľadom na eskaláciu nepriaznivého vývoja, ktorú sme v posledných týždňoch zaznamenali v súvislosti s politickou a bezpečnostnou situáciou v Egypte, ktorá mala veľmi nepriaznivý dopad aj na predaj zájazdov do tejto inak medzi slovenskými dovolenkármi mimoriadne obľúbenej destinácie a v neposlednom rade zastavila predaj zájazdov úplne, GS SACKA prijal na základe vzájomnej iniciatívy veľvyslanca Egyptskej arabskej republiky J.E. Ihab Nasr. Včerajšieho stretnutia sa za SACKA zúčastnili: prezident SACKA Ing. Stanislav Macko, predseda Klubu touroperátorov Ing. Mikuláš Milko a generálny sekretár Mgr. Ivan Schwarz.

Prezident SACKA Macko úvodom informoval pána veľvyslanca o organizácií, fungovaní, postavení a pôsobnosti SACKA v rámci celého komplexu organizovaného cestovného ruchu v SR a podrobne informoval o poslednom vývoji situácie v oblasti ponuky a predaja zájazdov do egyptských červenomorských letovísk, ako aj o aktuálnOM stave príprav slovenských touroperátorov na obnovenie leteckých zájazdov zo Slovenska.
Vyjadril odporúčanie, aby egyptská strana urýchlene vydala oficiálne vyhlásenie deklarujúce ukľudnenie a normalizáciu situácie V Egypte s dôrazom na turistické strediská pri Červenom mori, ktoré by bolo poskytnuté médiám a ktoré by sme poskytli aj členom SACKA pre informovanie ich klientov.

Pán veľvyslanec poďakoval za doterajšie úsilie touroperátorov ako aj SACKA pri podpore objektívnej a pozitívnej informovanosti verejnosti o situácii v Egypte ako turistickej destinácie. Informoval, že situácia sa v celom Egypte veľmi rýchlo ukľudňuje, aj vo veľkých mestách, a v letoviskách ako Hurghada, Marsa Alam, Sharm el Shekh je úplný pokoj, turistom nehrozí žiadne nebezpečenstvo a všetky rezorty sú v plnej prevádzke bez obmedzení.
Ďalej informoval o tom, že okrem diplomatického úsilia, ktoré má viesť k prehodnoteniu a odvolaniu aktuálneho stupňa cestovných odporúčaní v krajinách ako napr. na Slovensku, plánujú operatívne v nasledujúcich dňoch zorganizovať aktivity zamerané na rýchle obnovenie dôvery turistov, či už prezentačnou kampaňou v médiách, podporenej infocestou zástupcov médií do Hurghady a Sharm el Sheikhu, tlačovou konferenciou, prípadne verejným podujatím s prezentáciou egyptskej kultúry.

Aktuálnu situáciu v letoviskách poskytujú aj videomateriály na youtube , (následne citovaná informácia z veľvyslanectva EAR):

„Zaroven si Vam dovolujem zaslat linky na YouTube Channel ako aj na prejav J.E. pana Hishama Zaazoua, Ministra turizmu EAR.
Vytvoreny Youtube kanal zobrazuje rozne aktivity, videa s dojmami ako aj svedectva turistov o Egypte, ktori sa tam priamo teraz nachadzaju. Videa sa nahravaju na dennej baze a su prepojene s Tweeter-ovskou ako aj Facebook-ovskou strankou, ktora ma rovnaky nazov (Egypt Tourism Today) ako samotny Youtube kanal .

Linky na videa su nasledovne:

YouTube Channel URL je:http://www.youtube.com/channel/UCA86f8swGJe39JmvWUwE6bQ
The URL of the H.E. Minister's Speech is http://www.youtube.com/watch?v=a78qYXMJNHM
The URL of YouTube Channel is http://www.youtube.com/user/hamoudi508?feature=watch

Uzivatelia si mozu videa prezerat cez Youtube kanal, ktory sa da vyhladat priamo cez stranku youtube.com - v skecii "Browse Channels" (Prehliadat kanaly) pod nazvom Egypt: Tourism Today a tak isto mozu tweetovat prostrednictvomhttps://twitter.com/egypttourtody

Ikonka Tweeter-u sa nachadza priamo v hornom banneri uz spominaneho Youtube kanala.“

Na záver sa obe strany dohodli na pokračovaní intenzívnej komunikácie a podpory pri realizácii aktivít zameraných na obnovu pozitívneho obrazu Egypta ako obľúbenej dovolenkovej destinácie a obnovy dôvery slovenských turistov v ňu.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA