Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

EGPT: Tlačová konferencia

18.9.2013

Embassy of the Arab Republic of Egypt
Bratislava
(Office of the Ambassador)

TLAČOVÁ SPRÁVA
Situácia v turistických destináciach v Egypte je bezpečná a stabilná.
Na tlačovej konferencii veľvyslanectva Egypta na Slovensku pán Ihab Nasr, Veľvyslanec Egypta bezpečil prítomných, že situácia v slovákmi obľúbených turistických destináciach na pobreží Červeného mora je bezpečná a stabilná a taktiež sa neudiali žiadne incidenty od 30. júna 2013 respektíve 25. januára 2011. „Venujeme obzvlášť veľkú pozornosť bezpečnostnej situácie v týchto oblastiach súbežne s našimi snahami zachovať bezpečnosť a stabilitu v celom Egypte.“
Veľvyslanec Egypta zdôraznil, že žiaden zákaz vychádzania nebol vydaný pre turistické centrá ako sú Hurghada, Sharm El-Sheikh, Taba, Marsa Alam a iné.

Poukázal na fakt, že v roku 2012 počet turistov z európskych krajín, ktorí navštívili Egypt vzrástol; počas prvých šiestich mesiacov roku 2013 vzrástol o 13,2% čo predstavuje celkovo 4,3 milióna turistov. Tak isto počet slovenských turistov prichádzajúcich do Egypta počas prvých šiestich mesiacov roku 2013 vzrástol o 5,2%. Okolo 30 000 Slovákov navštívilo Egypt počas tohto obdobia.

Ďalej pán Nasr predstavil nový Youtube kanál, kde sa nahrávajú videá obsahujúce svedectvá a hodnotenia situácie turistami, ktorí sa momentálne nachádzajú v Egypte. Čoskoro sa spustí živé vysielanie z 15 turistických destinácií v Egypte.

Kanál je možné nájsť na adrese:http://www.youtube.com/channel/UCA86f8swGJe39JmvWUwE6bQ

Takisto sa dotkol témy cestovných odporúčaní Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ktorých úroveň je pomerne vysoká a dodal: “Naďalej zostávam v kontakte s predstaviteľmi ministerstva a verím, že čoskoro sa ich úroveň zníži a budú tak odrážať reálnu a súčasnú situáciu v týchto oblastiach.“

Zdôraznil, že počnúc dnešným dňom CK Kartago Tours obnovila svoje charterové lety do Egypta a potešilo ho, že lietadlo bolo obsadené na 80% čo tiež poukazuje na vysoký záujem slovenských turistov o Egypt a zároveň poukázal na to, že operátori z mnohých európskych krajín neprerušili svoje lety do Egypta.

Prezident SACKA pán Macko dodal, že ďalší charterový let odíde do Egypta 22.09.2013. CK Azur Reisen v súčasnosti rokuje s CK Kartago Tours o možnosti pridania sa. Pán Macko sa domnieva, že „prerušenie letov by mohlo ovplyvniť ceny“ pričom dodal, že „bude náročné konkurovať nemeckej CK ETI.“

Na konci svojho prejavu pán veľvyslanec pozval zástupcov médií na tzv. “Fam Trip” do Egypta, ktorý by sa mal organizovať niekedy v októbri 2013 aby tak samotní novinári mali možnosť osobne sa presvedčiť a zhodnotiť situáciu a tak ju ďalej sprostredkovať svojim čitateľom a divákom.
www.egypt.travel

TV ZÁZNAM
http://www.traveltv.sk/index.php/egypt

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA