Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

EGYPT: aktuálne cestovné odporúčanie

27.9.2013

26.9.2013 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Egypt

2. Stupeň - Zvážiť nevyhnutnosť cestovania, zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby vzhľadom na pretrvávajúcu nestabilnú bezpečnostnú situáciu dôkladne zvážili nevyhnutnosť cestovania do Egypta. Dôrazne neodporúčame cestovať do oblastí severného Sinaja vrátane letoviska Taba kvôli pokračujúcej protiteroristickej operácii armády a tiež do všetkých prihraničných oblastí, ktoré predstavujú vysoké bezpečnostné riziko.

Vyššie uvedené odporúčanie sa nevzťahuje na turistické strediská na kontinentálnom pobreží Červeného mora (Hurgada, Safaga, Marsa Alam) i v južnej časti Sinajského poloostrova (Šarm el – Šejch, Nuwejba a Dahab), kde je situácia momentálne pokojná bez výraznejších prejavov nepokojov alebo iných bezpečnostných rizík.


Slovenskí občania v týchto oblastiach by sa však mali vo vlastnom záujme zdržiavať v turistických centrách, nepodnikať návštevy blízkych pamätihodností a nezúčastňovať sa výletov do hlavného mesta Káhiry či iných väčších miest.
Napriek relatívnemu upokojovaniu zostáva bezpečnostná situácia v Egypte krehká. V celej krajine aj naďalej platí výnimočný stav a v 14 guvernorátoch (Káhira, Gíza, Alexandria, Suez, Ismaília, Asjút, Sohág, Beni Suíf, Minja, Buhajra, Severný Sinaj, Južný Sinaj, Fajjúm a Kena) i zákaz nočného vychádzania od polnoci do 05.00, v piatok od 19.00 do 05.00 hod., ktorý je potrebné striktne dodržiavať.
Medzinárodné letisko v Káhire funguje bez obmedzenia.
Všetkým občanom SR odporúčame počas pobytu v Egypte dodržiavať maximálnu opatrnosť, vyhýbať sa demonštráciám a zhromaždeniam osôb, sledovať aktuálny vývoj bezpečnostnej situácie v miestnych médiách a striktne dodržiavať pokyny policajných a vojenských jednotiek.
Upozorňujeme, že rozhodnutie občanov SR cestovať v tomto období do Egypta je na ich vlastnú zodpovednosť.
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Egypta využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA