Rýchly kontakt

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr  ( SACKA)
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058 
0948 190 600 - pokiaľ sme na home office
 
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Jesenné stretnutie SACKA 2013 v Nemecku

21.11.2013

 

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr zorganizovala pre svojich členov ďalšie zahraničné stretnutie, po Budapešti, Bad Kleinkirchheime, Českom Krumlove, Salzburgu a Krakove, tento raz 14. – 16.11.2013 v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko.
Jesenné stretnutie SACKA 2013 sa uskutočnilo v spolupráci s Tourismus Marketing Brandenburg - TMB, www.reiseland-brandenburg.de a najväčším európskym tropickým dovolenkovým svetom Tropical Islands, www.tropical-islands.de .
Doprava sa už ako tradične realizovala v spolupráci so spoločnosťou TURANCAR.
Poďakovanie za podporu vo forme zaujímavých a užitočných propagačných predmetov, ktoré obdržali všetci účastníci patrí pridruženým členom, poisťovniam ALLIANZ a UNION, mesačníku CESTOVATEĽ a expozícii tradičných remesiel a liehovarníctva Severného SpišaNESTVILLE PARK. Poďakovanie patrí aj nášmu ďalšiemu pridruženému členovi HOTEL PLUS.

Nemecko nie je práve najfrekventovanejšou destináciou, ktorú naše cestovné kancelárie ponúkajú, o to menej ešte Brandenbursko, a práve preto bola približne 70-ka účastníkov zvedavá na program, ktorý sme pre nich počas troch dní pripravili. A môžeme hneď v úvode povedať, že bol intenzívny, nabitý od prvej do poslednej minúty, pestrý a zaujímavý!

Na úvod jedna dôležitá poznámka. Áno, doposiaľ nikde v súvislosti s programom nepadla zmienka o tradičnom odbornom seminári. Samozrejme, že aj tento krát sme účastníkom stretnutia odprezentovali celý rad aktuálnych tém. Avšak využili sme na to modernú audiovizuálnu techniku, ktorou bol autobus Neoplan Megaliner vybavený a prezentácie odzneli počas cesty do Nemecka. Účasť bola stopercentná a nikto neodbiehal. Veľmi praktické. Prezentované témy boli vysoko aktuálne, bezprostredne sa dotýkajúce podmienok práce našich členov, prirodzene sa jednalo predovšetkým o oblasť legislatívy, a to tak európskej, ako aj národnej. Dopady rozhodnutia Európskeho súdneho dvora v oblasti DPH v rámci B2B, Novela Smernice EP a R 90/314 o zájazdoch, Novela Nariadenia EP a R 261/2004 o právach cestujúcich v leteckej doprave, Stratégia rozvoja CR do roku 2020, Marketingová stratégia SACR, Novela zákona o podpore cestovného ruchu 91/2010, UI SOI a Odbor ŽP SVS MV SR versus nedovolené podnikanie v radoch CK, Zväz cestovného ruchu SR a Jarné stretnutie 2014 a 26. Valné zhromaždenie SACKA, ktoré odprezentoval prezident SACKA Ing. Stanislav Macko. Aktuálne témy z ECTAA prezentovala predsedníčka Klubu incomingových CK a zástupkyňa SACKA v európskej federácii ECTAA Ing. Jitka Spillerová. Problematike konečnej ceny zájazdu a povinných príplatkov pri predaji zájazdov sa venoval člen Prezídia SACKA Mgr. Tomáš Hasala, budovaniu vzťahov medzi cestovnými kanceláriami a predajcami zájazdov sa venoval viceprezident SACKA Ing. Michal Jambrich.

Po príchode do najväčšieho európskeho tropického sveta Tropical Islands v poobedňajších hodinách boli účastníci ubytovaní v 4* izbách, dizajnérsky upravených zvonku i zvnútra v štýle rôznych krajín tropického sveta, Thajska, Bali, Jamaiky a pod., nachádzajúcich sa roztrúsene po celom areáli haly. Samotná hala je gigantická, zmestila by do nej poležiačky Eiffelova veža, resp. niekoľko futbalových ihrísk, v noci žiari ponad okolité borovicové lesy do vzdialenosti niekoľkých desiatok kilometrov.
Večera vo forme typického tropického BBQ a následne efektná hudobno-akrobatická šou „Perly trópov“ nás všetkých naladila na najočakávanejší bod už večerného programu, kúpanie sa v teplej vode tropickej lagúny s množstvom relaxačných víriviek, alebo leňošenie na skutočnej pieskovej pláži a kúpanie sa v gigantickom bazéne, ktorý navodzuje atmosféru tropického Tichomoria. Neskorý večer a s ním celý prvý deň bolo možné nechať príjemne odznieť pri poháriku dobrého koktailu v jednom zo štyroch barov alebo šiestich reštaurácií.

Druhý deň pobytu sa začal ležérne tak ako prvý skončil, po výdatných raňajkách bol celé doobedie čas pokračovať v poznávaní všetkých vymožeností a služieb, ktoré tu thajský investori vybudovali, tropický les s typickou faunou a flórou, rozmanité sauny, masáže, meditačné priestory, hmlovú jaskyňu, zážitkové sprchy a mnohé ďalšie služby pre blaho tela i duše v obrovskom komplexe saunového sveta.

Na obed druhého dňa sme sa vydali autobusom do približne 90 km vzdialeného hlavného mesta Brandenburska Postupimu. Po výdatnom obede a krátkej prehliadke kongresového hotela Potsdam pri Templinskom jazere, www.kongresshotel-potsdam.de, nasledoval odjazd na prehliadku zámku Sanssouci, po ktorej sme absolvovali veľmi zaujímavú autobusovú prehliadku Postupimu s vynikajúcim, obsažným a mimoriadne zaujímavým výkladom v podaní našich dvoch domácich sprievodcov.
Večer sme prehliadku zakončili opäť v blízkosti zámku Sanssouci, kde nás už v reštaurácii Movenpick pri Starom Mlyne, www.moevenpick-restaurants.com, očakával zástupca Tourism Marketing Brandenburg – TMB. Pred zaslúženou večerou v krátkosti odprezentoval výber turistických destinácií, ktoré Brandenbursko ponúka, a ktoré by mohli byť vhodné aj ako produkty poznávacích a zážitkových ciest v katalógoch slovenských cestovných kancelárií. Mimoriadne príjemným spestrením však bola prezentácia mestečka Werder an der Havel, ktorého zástupkyňa, ktorá mimochodom študovala na Slovensku, pre nás skutočne nezvyčajne, temer dokonalou slovenčinou a humorným podtónom zaviedla prítomných svojou prezentáciou takmer do rozprávkovej krajiny. Nakoľko večer sa pre nás ešte iba tak správne rozbiehal, všetci sa už tešili na návrat do Tropical Islands, kde si opäť do noci mnohí užívali už spomínanú pestrú ponuku vodného a saunového sveta, reštaurácií a barov.

Posledný deň sme sa po raňajkách s Tropical Islands rozlúčili a zamierili sme k posledným zastávkam na programe nášho zahraničného stretnutia. Najskôr to bolo mestečko Lübbenau v Spreewalde, kde sme v sprievode zástupcu miestneho združenia cestovného ruchu Spreewald, www.spreewald.de, mali možnosť absolvovať 45 minútovú romantickú plavbu po rozvetvených ramenách rieky Spree, na tradičných pramiciach, niečo na spôsob benátskej gondoly, s pohodlným čalúneným sedením, dekami, stolíkom a termoskou skutočne dobrého varného červeného vína.
Následne sme sa presunuli do neďalekého Lichterfelde, kde sa v bývalom areáli povrchovej ťažby hnedého uhlia na turistické účely zachoval najväčší skrývkový ťažobný stroj F60,www.F60.de . Stroj gigantických rozmerov, 502 metrov dlhý a 74 metrov vysoký.

Po takomto v prírode strávenom dni, a treba podotknúť, že sme mali na počasie opäť šťastnú ruku, keď nám po všetky tri dni svietilo slniečko, bolo veľmi príjemné zakončiť náš bohatý program pri neskorom výdatnom obede miestnej tradičnej kuchyne, ktorá nám určite nie je cudzia, bravčovou a hovädzou roládou, zemiakmi, kapustou a k tomu dobré pivo, no veď sme aj boli v pivovarskej reštaurácii vo Finsterwalde, www.finsterwalder-brauhaus.de. A nasledovala už len cesta domou, na Slovensko.

Som presvedčený, že to bolo opäť jedno veľmi vydarené podujatie a v zmysle tohto odkazu už začíname pracovať na tých ďalších. Jarné stretnutie SACKA sa uskutoční v metropole Turca, v Martine, 11. – 13.4.2014, Hotel Turiec, www.hotelturiec.sk . No a o rok na jeseň plánujeme seminár v maďarskom Egeri, opäť v spolupráci s maďarskou národnou organizáciou cestovného ruchu Magyar Turizmus, www.madarsko.sk .

Nižšie nájdete zoznam partnerov s kontaktnými údajmi:


Mgr. Ivan Schwarz
GS SACKA


TROPICAL ISLANDS
Michael Börner
Vertriebsleiter | Gruppen

Tropical Island Holding GmbH | Tropical-Islands-Allee 1 | D-15910 Krausnick-Groß Wasserburg
Tel +49 35477 604502 | Fax +49 35477 606060 | Mobil +49 163 7748502
E-Mail michael.boerner@tropical-islands.de | Internet www.tropical-islands.de

Christian Matschke
Vertriebskoordinator/Sales Coordinator | Marketing Sales

Tropical Island Holding GmbH | Tropical-Islands-Allee 1 | D-15910 Krausnick-Groß Wasserburg
Tel +49 35477 604512 | Fax +49 35477 606060
E-Mail christian.matschke@tropical-islands.de | Internet www.tropical-islands.de


TOURISMUS MARKETING BRANDENBURG - TMB
TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH

Martin Fennemann
Leiter Auslandsmarketing
----------------------------------------------------------------------------
TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH
Am Neuen Markt 1 - Kabinetthaus
D-14467 Potsdam

Tel. ++49(0)331/ 298 73 77
Fax ++49(0)331/ 298 73 73
Mobil 0170 / 7970594
martin.fennemann@reiseland-brandenburg.de
www.reiseland-brandenburg.de

Kongresshotel Potsdam
Kongresshotel Potsdam am Templiner See, Am Luftschiffhafen 1, 14471 Potsdam,
www.kongresshotel-potsdam.de; Ansprechpartnerin Frau Ehlert, mobil: 0152/09275466

Sprievodcovia Potsdam a Sanssouci :
Frau Petra Sopper (mobil: 0176 22151606) , Herr Sebastian Stielke (mobil 0170 5825058)
Werder an der Havel: Frau Beate Petrov, Mobil 0162/8739195, beate.petrov@t-online.de

Mövenpick Restaurant Zur Historischen Mühle 2
D-14469 Potsdam,
www.moevenpick-restaurants.com, Ansprechpartner Frau Frohberg, +49 (331) 2814940

Lübbenau, Marcel Tischer, Tourismusverband Spreewald e.V.
mobil 0173/9825854, marcel.tischer@spreewald.de , www.spreewald.de

Besucherbergwerk F 60,
Bergheiderstr. 4, 03238 Lichterfeld, Ansprechpartner : Geschäftsführer Michael Nadebohr
Handy:01635035757
www.f60.de

Brauhaus, Sonnenwalder Str. 13, 03238 Finsterwalde,
www.finsterwalder-brauhaus.de

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA