Rýchly kontakt

Slovenská Asociácia Cestovných Kancelárií a Cestovných Agentúr
 
Bajkalská 25
821 01 Bratislava2
Slovak Republic
 
Tel:
00421 2 5341 9058
 
e-mail:

Anketa

Čo očakávate od Vašej CK/CA pri nastávajúcej kúpe zájazdu ?

Rokovali sme s UVZ SR o podmienkach organizovania letných detských táborov

27.5.2020

V utorok 26.5. sa v priestoroch ÚVZ SR konalo stretnutie organizátorov letných detských táborov s vedúcimi zamestnancami úradu. Organizátorov združených v Slovenskej asociácii cestovných kancelárií a cestovných agentúr zastupoval pán Pavol Bobošík z CK Slniečko a nekomerčný sektor bol zastúpený predsedom Rady mládeže Slovenska pánom Jurajom Lizákom.

Zúčastnené strany sa dohodli na dokumente, ktorý v prípade, že budú dodržané podmienky pre organizovanie letných detských táborov ráta s organizáciou letných detských táborov v tomto lete. Dokument podrobne spresňuje požiadavky na organizovanie letných táborov a to hlavne zvýšené hygienické požiadavky na čistenie a dezinfekciu spoločných, ubytovacích a sociálnych zariadení. Letné tábory sa okrem iných pravidiel budú riadiť aj pravidlami na organizovanie hromadných akcií. Pre tento rok sa počíta s letnými tábormi o maximálnom počte detí 300 a v prípade stanových táborov bude stanovená maximálna kapacita na 150 osôb.

V krátkom čase očakávame predloženie dokumentu na zasadnutie krízového štábu a schválenie organizovania letných detských táborov v termíne od 30.6.2020.

Reklama


REKLAMA
 

Kampaň
 

Členstvo SACKA
 

Členstvo SACKA